بسته بندی زعفران

زعفران تولیده شده در این شرکت پس از طی مراحل زیر وارد خط بسته بندی گشته و بوسیله کارکنان مجرب و آموزش دیده به وسیله دستگاه ها ی مجهز در اوزان و بسته بندی های گوناگون بسته بندی می گردد و روانه بازار می شود.

1-    زعفران قبل از ورود به سالن بسته بندی باید به تایید آزمایشگاه کنترل کیفیت برسد. شرکت زعفران زرین گل دارای آزمایشگاه های مجهز به تکنولوژی و امکانات مدرن بوده که مورد تایید اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی می باشد و زعفران در این آزمایشگاه بر اساس استاندارد ملی 259/1 و 259/2  که شامل کلیه ویژگی های زعفران می باشد انجام میگیرد و کلیه آزمونهای فیزیکی، شیمیایی، میکروبی با دقت زیاد بر روی زعفران  ورودی انجام می گیرد که که مشتمل بر آزمونهایی از قبلی رنگ افزودنی، درصد رطوبت، قدرت رنگدهی با دستگاه اسپکتروفتومتری و میزان پیکروکرویسن(عامل طعم تلخ زعفران) و سافرانل(عطر زعفران ) و کرویسن (رنگ زعفران ) و آزمونهای میکروبی برای عدم وجود آلودگی در محصول می باشد. شاید مهمترین دلیل استقبال مصرف کنندگان عزیز از محصولات این شرکت ارائه محصولاتی بی نظیر همراه با رنگ، عطر و طعم بالا که بواسطه تهیه زعفران 100 درصد با عیار بالا در این واحد تولیدی می باشد.
نگهداری زعفران
زعفران باید دور از نور، رطوبت و در ظرفهای دربسته نگهداری  گردد و در صورت عدم نگهداری صحیح بتدریج زعفران از عطر و طعم و اثرات دارویی آن کاسته می گردد.
پس ار برداشت گلهای زعفران برای جداسازی پرچمهای آن با همان زعفران اصل باید آماده شوند که این کار هم منحصرا توسط دست انجام می شود. در این مرحله زعفران به سه صورت از گل جدا می شود.
1-سرگل   2- پوشال  3- دسته (که البته دیگر رایج نیست)
در روش جداسازی به صورت سرگل فقط قسمت قرمز رنگ پرچم از گل جدا گشته و هیچ سفیدی هم مشاهده نمی گردد و در روش پوشال پرچمهای قرمز رنگ بصورت شکسته و رشته ای جدا گشته و سفیدی که همان ساقه پرچم می باشد نیز در آن وجود دارد. ولی مرغوبترین و بهترین نوع فرآوری همان سرگل نگین می باشد که شاخکهای درشت و خوش رنگی را دارا می باشد.
بعد از جداسازی پرچمها از گل، زغفران را باید خشک نمود که بصورت سنتی و صنعتی انجام می پذیرد که عمل خشک کردن تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی محصول دارد.
بیشتر درآمد کشاورزان ساکن خراسان از کشت و جمع اوری زعفران می باشد.
کاشت، داشت و برداشت زعفران فرصتهای شغلی جدیدی بوجود می آورد.
از آماری که در ایران منتشر می شود چنین بر می آید که بیشتر از صد هزار خانوار به ویژه در شهرستانهای تربت حیدریه، قائنات ، فردوس، گناباد، بیرجند روزگار می گذرانند. از مقدار زعفرانی که هر ساله در جهان تولید می شود حدود 75/5 در صود تولید این محصول در استان خراسان می باشد.

 

تماس با ما

  • مشهد، خیابان نواب صفوی، بازار امین، شماره 107
  • تلفکس: 05133681956
  • دفتر تهران: بلوار فردوس، خیابان پروانه، شماره 3
  • تلفکس: 02144162460
  • دفتر دبی: دیره،الراس
  • تلفن: 00971504550788
  • فکس: 0097142260161
  • ایمیل : info[at]zarringolsaffron.com

با ما همراه باشید

تمامی حقوق این سایت متعلق به زعفران زرین گل میباشد.